نخستین گام رادیو قرآن در گردآوری گنجینه تلاوت قاریان ایرانی

[ad_1]

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، رادیو قرآن به عنوان نخستین گام در گردآوری گنجینه تلاوت قاریان تراز اول کشور جلسات خانگی را در منازل اساتید این هنر دایر می‌کند.

احمد ابوالقاسمی مدیر رادیوقرآن ضمن اعلام این خبر گفت: این جلسات از پنجشنبه هفته آینده هر 8 روز یکبار در منزل یکی از اساتید هنر تلاوت قرآن کریم دایر می‌شود تا بدین ترتیب هر هفته در یکی از ایام شنبه تا جمعه برقرار شود و تلاوت تعدادی از قاریان سرشناس کشور در آن ضبط و به گنجینه تلاوتها اضافه شود.

مدیر رادیو قرآن با اشاره به اینکه این موضوع را خودش به عنوان یکی از قاریان حرفه‌ای کشور دنبال می‌کند و اجرای آن را به فرد دیگری واگذار نخواهد کرد، گفت: در این محفل حسن اجرای قاری محور برنامه است و همه عوامل و حواشی از قبیل تصویربرداری، دکور و… باید خود را با راحتی تلاوت برای قاری تنظیم کنند.

ابوالقاسمی دومین هدف از تشکیل چنین جلسه‌ای را نجات دادن تلاوت‌های اصیل از عوام‌زدگی عنوان کرد و با اشاره به اینکه مخاطبان عام با تشویقهای زیاد بر روی تلاوت قاریان تاثیر گذاشته‌اند، گفت: می‌خواهیم تلاوتهایی ضبط کنیم که مستمعان آن نیز حرفه‌ای باشند چرا که در جمع قاریان کسی به نفس بلند اهمیتی نمی‌دهد، اما هنر تلاوت بامعنا خیلی مورد توجه واقع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از تلاوتهای ماندگار جهان اسلام در جلساتی اینچنینی ضبط شده‌اند، به تاثیرات جلسات خانگی قرآن در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: این جلسات برکت خاص خود را دارد و گنجینه‌ای از آن به عنوان تاریخ تلاوت ایران که قاریان و مستمعان حرفه‌ای در آن حضور دارند گردآوری خواهیم کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *