«محمود عباس» ارتباط خود با رژیم صهیونیستی را تعلیق کرد

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، شامگاه جمعه، از تصمیم خود برای قطع ارتباط با اسرائیل خبر داد.

محمود عباس این تصمیم را در روزی گرفت که طی آن، درگیری میان تظاهرکنندگان فلسطینی و نظامیان رژیم صهیونیستی، به شهادت دست‌کم 3 نفر و زخمی شدن صدها نفر دیگر در شرق بیت المقدس و کرانه باختری اشغالی منجر شد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی به خبرنگاران گفت: «من به نمایندگی از فلسطینی‌ها تعلیق هر نوع تماس با رژیم اشغالگر را در همه سطوح اعلام می‌کنم تا زمانی‌که اسرائیل متعهد شود همه تدابیر علیه مردم فلسطین را به صورت کلی و به‌ویژه در بیت المقدس و مسجد الاقصی لغو کند.»

یک هفته بعد از عملیات 14 ژوئیه در بخش قدیمی بیت المقدس، که به کشته شدن 2 نیروی پلیس اسرائیل منجر شد، تنش‌ها در این منطقه تشدید شده است.

اسرائیل با این ادعا، که مهاجمان این عملیات سلاح‌های خود را در صحن مسجد‌الاقصی پنهان کرده بودند، در ورودی‌های این مکان حساس، سومین مکان مقدس مسلمانان، گیت‌های امنیتی مستقر کرده است.

این اقدام تل‌آویو، خشم فلسطینی‌ها را برانگیخته است. آنها تصمیم گرفتند به نشانه اعتراض از یکشنبه از برگزاری نماز در صحن مسجد الاقصی خودداری و این کار را در بیرون از آن انجام دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *