شویگو: اقدامات آمریکا فعالیت تروریست‌ها در سوریه را گسترش می‌دهد‎

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه گفت: “اقدامات تحریک آمیز نیروهای ائتلاف بین المللی تحت فرماندهی آمریکا به گسترش فعالیت های تروریست ها در سوریه کمک می کند”.

وی افزود: ما بعد از اقدام ائتلاف در سرنگون کردن یک جنگنده در منطقه رقه سوریه، تماس ها با واشنگتن در چارچوب یادداشت تفاهم جلوگیری از وقوع حوادث در آسمان سوریه را به حالت تعلیق درآوردیم.

شویگو گفت: ارتش سوریه دامنه مناطق تحت کنترل خود را گسترش می دهد و به سرعت به سمت منطقه مرزی مجاور با اردن به پیش می رود.

آزادسازی 12 هزار کیلومتر مربع از دست تروریستها

شویگو تصریح کرد: نیروهای مسلح سوریه با حمایت نیروی هوایی روسیه بیش از 12 هزار کیلومتر مربع و 69 منطقه مسکونی را از دست گروه تروریستی داعش در طول ماه ژوئن آزاد کردند.

وی تصریح کرد: موفقیت این نیروها در شمال شرقی شهر حلب باعث تقویت پیشروی آنها در منطقه تدمر و جنوب سوریه شد.

وی تصریح کرد: ارتش سوریه به طور فعال به سمت مرز این کشور با اردن پیش می رود و همزمان به حفظ توافق جلوگیری از اقدامات خصمانه ادامه می دهد.

وزیر دفاع روسیه گفت: روند آشتی در سوریه ادامه دارد و تاکنون 228 گروه از گروههای مسلح مخالف به رژیم آتش بس پیوسته اند. علاوه بر این، نمایندگان 329 شهر و شهرک سوریه نیز توافقنامه ها برای پیوستن به رژیم آتش بس را امضا کرده اند که با این احتساب، شمار کل شهرها و شهرک های پیوسته به رژیم آتش بس تاکنون به 1864 عدد بالغ می شود.

وی همچنین تصریح کرد: امضای یادداشت تفاهم درباره مناطق کاهش تنش در سوریه به کاهش موارد اقدامات خصمانه منجر شده است.

شویگو گفت: درحال حاضر در کنار ایران و ترکیه کار تهیه اسناد تعیین کننده مرز مناطق کاهش تنش در سوریه و مکانیزم نظارت و فعالیت در این زمینه را به پایان می رسانیم.

وی افزود: انتظار می رود که در نشست آینده آستانه مسئله ایجاد کمیته سوری آشتی ملی مورد بحث قرار گیرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *