ریاض دولت قطر را به حمایت از مخالفان خارج نشین عربستان متهم کرد

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه سعودی عکاظ نزدیک به دربار پادشاه عربستان امروز جمعه نوشت: دلایل جدید نشان می دهد که قطر در حمایت از مخالفان عربستانی مستقر در شهر لندن دست داشته است که این امر با هدف ضربه به وحدت ملی و فتنه انگیزی در عربستان تحت ادعاهای پوچ صورت گرفته است.

این روزنامه افزود: نوارهای صوتی درز کرده از گفت وگوی بین حمد بن خلیفه آل ثانی امیر سابق قطر و معمر قذافی (رهبر سابق لیبی) و تصاویر چک های صادر شده از دفتر امیری قطر تنها اولین گواه حمایت دوحه از سعد الفقیه (شخصیت عربستانی مخالف) مقیم لندن است.

روزنامه عکاظ سپس در تلاش برای ایجاد ارتباط بین شخصیت های مخالف آل سعود در خارج از کشور با شبکه القاعده برآمد و  نوشت: “محاکمه شماری از عناصر تروریستی القاعده از وجود ارتباط بین سعد الفقیه و این عناصر تروریستی حکایت دارد؛ بویژه ارتباط وی با عبدالعزیز الطویلعی خطرناکترین عنصر القاعده در داخل عربستان که به همراه 46 تروریست محارب شناخته شد.

این روزنامه نوشت: سعد الفقیه با عبدالعزیز الطویلعی که سرکرده یک هسته تروریستی 94 نفره بود، ارتباط برقرار کرد تا برای ترور ملک عبدالله بن عبدالعزیز، امیر نایف بن عبدالعزیز و امیر محمد بن نایف – وقتی سمت معاون وزیر کشور در امور امنیتی را به عهده داشت – حمایت مالی ارایه کند.

روزنامه عکاظ افزود: در جلسات محاکمه ثابت شد که پول هایی که سعد الفقیه از دولت قطر دریافت می کرد، برای اجرای عملیات تروریستی علیه چهره های ملی در داخل عربستان هزینه می شد و نوارهای صوتی درز کرده تاییدی بر اعتراف عناصر تروریست در عربستان است.

سعد الفقیه رئیس جنبش معارض حرکت اسلامی برای اصلاح در عربستان است که در لندن زندگی می کند.

الفقیه پیش از این تاکید کرده بود که عربستان سعودی در وضعیتی از سرکوب و فساد به سرمی‌برد و اعمال سرکوب در این کشور آن را بیش از پیش آماده بهار عربی و بیداری اسلامی می‌کند.

وی افزوده بود که رژیم آل‌سعود فعالیت‌های سرکوب گرایانه خود را از ابتدای سال 2014 به صورت چشم‌گیری افزایش داده و تعداد زندانیان سیاسی در این کشور هم اکنون در حدود 25 هزار الی 30 هزار نفر است.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *