روز جهانی قدس سدی مقابل عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است

[ad_1]

“امل الحملی” نویسنده و فعال رسانه ای یمنی در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم روز قدس را مهترین فرصت برای معرفی دشمن صهیونیست و جنایت هایش به امت اسلامی دانست و گفت: روز جهانی قدس مانعی دربرابر گسترش پدیده عادی سازی روابط با صهیونیست ها در جوامع اسلامی است زیرا عادی جلو کردن این امر در میان مردم زمینه ساز عادی سازی روابط سیاسی با رژیم صهیونیستی و پذیرفتن وجود این رژیم جنایتکار در منطقه است. اهتمام به این روز هواره باعث ایجاد محافل و تجمعات بحث و گفتگو میان مردم در خصوص وضعیت فلسطین و روشنگری هرچه بیشتر آنان می شود که این امر به نوبه خود جبهه مخالف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به دلیل بالارفتن آگاهی و درک مردم، تقویت می کند. جبهه مقاومت می تواند با استفاده از شرایط ایجاد شده در روز قدس در کشورهای مختلف عربی و اسلامی حقیقت استکبار جهانی و استعمارگران و خطرات ناشی از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به مردم توضیح دهد.

وی درخصوص تلاش برخی کشورهای عربی برای معرفی جمهوری اسلامی ایران به عنوان دشمن و خارج کردن رژیم صهیونیستی از جایگاه دشمنی با امت اسلامی گفت: افرادی که به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند به طور حتم جمهوری اسلامی ایران را که همواره پشتیبان مسئله فلسطین بوده است دشمن خود قلمداد می کنند و در مقابل مبارزان و مخالفان عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ایران را حامی خود می دانند.

او همچنین گفت: اقدام امام خمینی (ره) در نامگذاری روز جهانی قدس باعث افزایش آگاهی ملت های منطقه شد و در صورتی که این اتفاق رخ نمی داد دشمن صهیونیست و همپیمانانش می توانستند در بسیاری از مسائل همچون حقیقت تاریخ صهیونیست ها و قدس و فلسطین دروغ های فراوانی را به مردم بقبولانند که این مسئله می توانست امت اسلامی را متحمل شکستهای فراوانی کند.

این نویسنده یمنی در همین خصوص ادامه داد: بدون شک روز جهانی قدس همواره به مردم یادآوری می کند که قضیه اصلی امت اسلامی فلسطین است و در این مسیر همه ساله مردم را آگاه تر می کند، در این روز مظلومت ملت فلسطین و ظلم و استکبار رژیم صهیونیستی از سال 1948 تا به امروز به مردم یادآوری می شود.

امل الحملی در خصوص برپایی راهپیمایی های روز قدس طی سالهای گذشته در یمن گفت: هنگامی که امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس به امت اسلامی معرفی کرد یمن گرفتار حکومتی ظالم بود و این مسئله مانع از برپایی راهپیمایی های روز قدس می شد اما هنگامی که رهبر شهیدمان آقای سید حسین الحوثی فعالیت های خود را آغاز کرد توانستیم قید و بندهای موجود را بشکنیم و بار دیگر فلسطین به عنوان قضیه اصلی امت اسلامی در میان ملت یمن مطرح شد و از شش سال پیش تا کنون راهپیمایی های روز قدس به صورت باشکوهی در حال برگزاری هستند. این مراسم برای اولین بار و با مشارکت پرشور و حداکثری در استان صعده که قلعه پایداری در یمن است برگزار شد و پس از آن شاهد برگزاری این راهپیمایی در صنعا هستیم.

او همچنین خاطر نشان کرد: پس از پیروزی انقلاب 21 سپتامبر شاهد برپایی هرچه باشکوه تر راهپیمایی های روز قدس بودیم و سال گذشته بزرگترین راهپیمایی روز قدس میان کشورهای عربی در یمن برگزار شد و این امر نشان دهده میزان پایبندی و وفاداری ملت یمن به مسئله فلسطین و مسجد الاقصی است.

وی در پایان گفت: ضربه ای که برپایی روز قدس به دشمن صهیونیست ما میزند همچون ضربه نهایی مشت بازان است و صهیونیست ها همه ساله این ضربه را از امت اسلامی دریافت می کنند، جنگ اصلی ما با دشمن جنگ آگاهی و بصیرت است به همین دلیل آخرین جمعه ماه رمضان بستر و زمان مناسبی برای وارد کردن سنگین ترین ضربه ها به دشمن صهیونیست و یاری رساندن به فلسطین است.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *