درایت ولایتی در دانشگاه آزاد باعث ازبین‌رفتن حیاط خلوت برخی‌ها شد

[ad_1]

سید محمد جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به حذف برخی از رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی از سوی وزارت علوم، اظهار داشت: متأسفانه وزارت علوم با تدبیر لازم با موضوع رشته‌های دانشگاه آزاد برخورد نکرد.

وی ادامه داد: وزارت علوم در موضوع رشته‌های دانشگاه آزاد تحت فشار برخی لابی‌ها و جناح‌های سیاسی قرار گرفت و شاید مجبور شد که این‌گونه عمل کند والّا کسی نمی‌تواند این موضوع را انکار کند که حذف بیش از 2000 رشته در آستانه در انتخاب دانشجو یعنی ویرانی و انهدام دانشگاه آزاد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی رفتارها و عملکردها تصریح کرد: چرا باید دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های جهان اسلام باید قربانی برخی تصفیه حساب‌های سیاسی شود.

ابطحی تأکید کرد: اگر وزارت علوم نسبت به اصلاح این موضوع اقدام نکند، مجلس باید نسبت به این امر ورود کند و با ارائه یک طرح دوفوریتی این غائله را ختم کنند.

وی خاطرنشان کرد: طبق اعلام رئیس دانشگاه آزاد نجف‌آباد اصفهان به بنده، وزارت علوم نزدیک به 58 رشته از رشته‌های دانشگاه آزاد نجف‌آباد را عودت داده است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس، حذف برخی از رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی از سوی وزارت علوم را حاشیه‌سازی برای پنهان کردن مسائل اصلی جامعه از جمله اشتغال، بیکاری و مبارزه با مفاسد جامعه دانست و تصریح کرد: امیدواریم وزارت علوم تدبیر مجددی بیندیشد و از تصمیمات عجولانه و مقطعی خودداری کند.

ابطحی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات شایسته ولایتی در دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: زمانی که دکتر ولایتی مسئولیت هیئت امنا و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی را به‌عهده گرفت و با درایت دست به تغییرات اساسی در این دانشگاه زد، این تغییرات باعث جبهه گرفتن برخی شد و علت این جبهه‌گیری نیز این بود که بعد از فوت آیت الله هاشمی پایگاه برخی افراد از بین رفت و حیاط خلوت آنها گرفته شد.

وی گفت: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که در اطراف ما با دشمن و در داخل نیز با موضوعات مختلفی همچون اشتغال و… مواجهه هستیم لذا اینکه وزارت علوم با این‌گونه برخوردها جامعه را دچار التهاب کند، به‌صلاح جامعه نیست.

انتهای پیام/*

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *