توافق رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان/فهرست وزرای کابینه نهایی شد

[ad_1]

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در حالی که پارلمان افغانستان در تعطیلات تابستانی به سر می‌برد، «امید میثم» معاون سخنگوی رئیس اجرایی دولت این کشور اعلام کرد که با آغاز فعالیت مجلس، دولت کابل نامزدهایی را برای کسب رای اعتماد به پارلمان معرفی خواهد کرد.

وی تاکید کرد پس از پایان تعطیلات پارلمان افغانستان، وزرای جدید کابینه برای کسب رای اعتماد معرفی خواهند شد.

پارلمان افغانستان چهارشنبه گذشته در حالی به تعطیلات تابستانی رفت که همچنان بیشتر از 10 وزارت‌خانه افغانستان فاقد وزیر است و توسط سرپرست‌ اداره می‌شود.

از سوی دیگر به گزارش جمهور، برخی مقامات می‌گویند که رهبران حکومت وحدت ملی درباره فهرست نهایی تعدادی از نامزدها برای تصدی وزارت‌خانه‌ها به توافق رسیده‌اند و تلاش‌های اشرف غنی و عبدالله ادامه دارد.

امید میثم اظهارداشت که رهبران حکومت وحدت ملی اراده جدی دارند تا در زودترین زمان به فرهنگ سرپرستی در وزارت‌خانه‌ها پایان دهند.

پیش از این نیز «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در یک نشست خبری گفته بود که تصمیم دارد ظرف شش ماه آینده به طور کامل فرهنگ سرپرستی را در وزارت خانه‌ها و نهادها از بین ببرد.

در نتیجه اختلافات میان رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان در سه سال گذشته تعدادی از وزارت‌خانه‌ها با سرپرست اداره می‌‌شوند.

سال گذشته نیز پارلمان افغانستان 17 وزیر را به دلیل عدم مصرف بودجه استیضاح کرد.

انتهای پیام/.

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *