تلاش «عطامحمد نور» برای چگونگی اعلام موجودیت اپوزیسیون جدید دولت اشرف غنی

[ad_1]

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عطامحمد نور» والی بلخ با نمایندگانی از احزاب جمعیت اسلامی، «جنبش ملی اسلامی» و «وحدت اسلامی» افغانستان درباره ائتلاف «شورای عالی نجات» این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در فیسبوک عطامحمد نور آمده است که در این دیدار درباره چگونگی اعلام رسمی ائتلاف شورای عالی نجات افغانستان تبادل نظر شد.

همچنین در این دیدار تصمیماتی درباره این موضوع گرفته شده است.

«عطامحمد نور» رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی و والی بلخ  هفته گذشته طی مراسمی در شهر مزار شریف از عملکرد رهبران حکومت وحدت ملی با صراحت انتقاد و اشرف غنی را به استبداد اداری متهم کرد.

توافق بر سر تشکیل این ائتلاف از سوی محقق، عطامحمد نور، و سایر منتقدان غنی با محوریت ژنرال دوستم دو هفته قبل در ترکیه صورت گرفت.

ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به اظهارات تند «عطامحمد نور» اعلام کرد: منتقدان بخشی از نظام فعلی این کشورند که در دستاوردها و مشکلات نیز سهیم هستند.

«شاه‌حسین مرتضوی» مسئول دفتر سخنگوی ریاست جمهوری به «رادیوآزادی» گفت: «تصمیم‌گیری‌ها فردی نیست و استبدادی در حکومت وجود ندارد، افرادی که این موضوع را مطرح می‌کنند نیز جزئی از آن هستند و در مشکلات و دستاوردهای حکومت نیز شریک هستند».

این در حالی است که رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی و یکی از اعضای ائتلاف شورای نجات افغانستان گفته بود که تمام امور حکومتی تنها توسط چند نفر مدیریت می‌شود.

انتهای پیام/.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *