تعیین تکلیف پروازهای نجف فردا در جلسه مسئولان ایران و عراق

[ad_1]

رضا جعفرزاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت پرواز شرکت های هواپیمایی داخلی به نجف  اظهار کرد:استمرار پرواز ایرلاین های ایرانی به نجف منوط به تصمیم گیری جلسه فردا است.

وی با بیان این که در جلسه فردا مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری، مدیران ایرلاین های داخلی و مسئولان فرودگاه نجف حضور دارند، افزود: در صورتیکه طرف عراقی در درخواست های خود تجدیدنظر کنند، درباره استمرار پرواز ایرلاین های ایرانی به نجف تصمیم گیری خواهد شد. 

جعفرزاده اواسط ماه قبل در این باره گفته بود: استمرار پروازهای شرکت های ایرانی به نجف از دهم تیرماه جاری منوط به تجدید نظر مسئولان این فرودگاه است.

وی تصریح کرد: تصمیم ایرلاین های ایرانی مبنی بر قطع پروازها از 10 تیرماه به مقصد نجف ناشی از افزایش بی رویه عوارض گمرکی و هزینه های هندلینگ فرودگاه مذکور بوده که این موضوع توسط سازمان هواپیمایی کشوری در دست پیگیری است.

وی با بیان این که هم اکنون 10 شرکت هواپیمایی ایرانی به نجف پرواز دارند، افزود:گزارش  ایرلاین ها به سازمان هواپیمایی کشوری حاکی از آن است فرودگاه نجف شرکت های هواپیمایی را به پرداخت عوارض گمرکی از تاریخ 2010 میلادی به ازای هر پرواز 85 دلار و هر صندلی پرواز 15 دلار ملزم کرده است که این امر انگیزه پرواز به این فرودگاه را از شرکت های هواپیمایی سلب و نسبت به قطع پروازها از تاریخ مذکور اقدام کنند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری افزود:در این خصوص شرکت های هواپیمایی مراتب اعتراض خود را به صورت کتبی از طریق انجمن شرکت های هواپیمایی به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه و در دیدار با رئیس سازمان مشکلات اخیر پروازها به نجف را به صورت جزئی تشریح کردند.

جعفرزاده  با بیان اینکه افزایش قیمت ها از طرف فرودگاه نجف هزینه های گزافی را به زائران ایرانی تحمیل می کند افزود: ادامه پروازها به نجف مبنی بر متعارف کردن نرخ ها خواهد بود و سازمان هواپیمایی کشوری نیز در تلاش است تا مسئولان فرودگاه نجف را متقاعد کند تا نسبت به تصمیمات اخیرشان تجدید نظر کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *