تشریح جزییات حادثه دز از زبان نماینده دزفول؛ تور گردشگردی اهواز مجوز قانونی این سفر را نداشته

[ad_1]

نماینده مردم دزفول از احتمال سالم بودن 3 نفر از 4 چهار گردشگر مفقود شده رودخانه دز خبر داد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس حوادث جام نیـوز عباس پاپی زاده پیرامون آخرین جزییات مفقود شدگان حادثه دز در گفت و گو با جام جم آنلاین گفت: یکی از تورهای گردشگری اهواز تعدادی از مسافرین را مدیریت می کند که یکی از برنامه های آنها استفاده از رودخانه دز بوده است.

وی افزود: 19 نفر از اعضای تور به همراه راهنما به انتهای ترین نقطه رودخانه که بعد از سد دز قرار داشته(در 40 کیلومتری شهر دزفول) و یک منطقه کوهستانی، مواج و پر تلاطم است با تیوپ سفر می کنند.

پاپی به علت اصلی حادثه اشاره کرد و گفت: با توجه به تلاطم رودخانه تیوپ ها به صخره وسط رودخانه برخورد و واژگون می شوند و به فاصله نیم ساعت گروهی از کارکنان شهرداری دزفول برای انجام عملیات امداد و نجات خود را به محل حادثه می رسانند.

وی ضمن قدر دانی از زحمات نیروهای شهرداری و هلال احمر منطقه، خاطر نشان کرد: تا کنون 13 نفر نجات یافته که 2 نفر فوت شده اند.

سانحه مذکور4 مفقودی داشته که 1 نفر شناسایی و زنده نجات پیدا کرد.

پاپی تصریح کرد: طبق اخبار واصله، خوشبختانه شواهدی دال بر سالم بودن 3 نفر مفقودی دیگر به دست آمده است.

نمانیده مردم دزفول در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه رودخانه دز هیچ متولی و مدیریت مشخصی ندارد و بر خلاف رایزنی ها تا کنون اقدام مناسبی برای تعیین چارت سازمانی مدیریت این رودخانه صورت نگرفته است، لذا امیدواریم وزارت کشور در این خصوص به مسئله ورود کند.

به گفته پاپی زاده، بر اساس اخبار بدست آمده آژانس گردشگری مربوطه مجوزهای قانونی برای انجام سفری در چنین نقطه حادثه خیزی را نداشته است.

کلید واژه ها: رودخانه – دزفول – حادثه – گردشگر – مفقود – مدیریت – گردشگری – شهرداری – تورهای گردشگری – جام جم آنلاین – نجات – چارت سازمانی – اخبار – منطقه – اهواز – وزارت کشور – هلال احمر – مجوز – مردم – زاده – نشان – سالم – کارکنان – برنامه – آنلاین – جام جم – امداد – گزارش – حوادث – سرویس

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *