بازداشت معلولان آمریکایی معترض به طرح درمانی جمهوریخواهان+عکس

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، پلیس آمریکا بعد از ظهر روز گذشته (پنجشنبه) گروهی از معلولان معترض به طرح خدمات درمانی جمهوریخواهان را که به مدت 3 روز مقابل دفتر کاری «کوری گاردنر» سناتور جمهوریخواه در شهر «دنور» ایالت «کلرادو» تجمع کرده بودند را دستگیر کرد. این معترضان از گاردنر می خواستند تا که با طرح خدمات درمانی جمهوریخواهان مخالفت کند.

بر اساس اعلام پلیس، در جریان این تظاهرات،‌10 معترض بازداشت شده اند. ویدئوهای منتشر شده از این تظاهرات نشان می دهد که معلولان در واکنش به اقدام پلیس برای  متنفرق کردن آنها از مقابل دفتر گاردنر،‌ شعار «بهتر است به زندان برویم تا بدون بیمه بهداشت مستمندان بمیریم» سر می دادند.

آسوشیتدپرس در پوشش این خبر نوشت که برخی از معترضان شرکت کننده در این تجمع از وضعیت های جسمی شدیدی رنج می بردند. یکی از سازمان دهندگان این تظاهرات می گوید که پلیس آمریکا مدت زمان طولانی ای را برای بازداشت یکی از معترضان معلول صرف کرد زیرا در تمام مدت پلیس تلاش می کرد این معترض را طوری بازداشت کند که دستگاه تنفسی که به او متصل بود و این معترض برای نفس کشیدن به این دستگاه نیاز داشت، قطع نشود.

انتشار تصاویر فعالان ویلچرنشین معترض به طرح بهداشت درمانی جمهوریخواهان که هفته گذشته مقابل دفتر کاری «میچ مک کانل» رئیس اکثریت جمهوریخواهان سنا تجمع کرده بودند،‌ منجر شد تا فعالان مخالفت طرح جهوریخواهان در سنا به تظاهرات بپردازند و در نهایت مک کانل به دلیل اینکه این طرح ضد اوباماکر، حمایت کافی جمهوریخواهان را به همراه نداشت، رای گیری درباره آن را به تعویق انداخت.

معلولان معترض به طرح جمهوریخواهان در زمینه بهداشت و درمان می گویند که این طرح در صورت تصویب زندگی آنها را تهدید می کند زیرا با کاهش عظیم و سنگین بودجه مربوط به بیمه بهداشت مستمندان موسوم به «مدیکید» در نهایت سرویس دهی هایی که معلولان برای زندگی و کار مستقل از آنها استفاده می کنند را قطع خواهد کرد.

انتهای پیام/.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *