افزایش تحرکات نظامی ترکیه در شمال سوریه/آمریکا 100 کامیون حامل سلاح برای گروه‌های مسلح ارسال کرد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، منابع میدانی از ورود نیروها و تجهیزات نظامی ارتش ترکیه به شهر «مارع» و روستاهای اطراف آن و استقرار آنها در «اعزاز» در حومه شمالی حلب خبر دادند، این نیروها از طریق گذرگاه باب الهوی و باب السلامه در مرزهای سوریه و ترکیه وارد خاک سوریه شده‌اند.

این رخداد در حالی است که تنش میان ترکیه و گروه‌های کردی در نزدیکی شهرک «عفرین»‌در مرز سوریه و ترکیه تشدید شده است، این شهرک تحت سیطره گروه‌های کردی است. ارتش ترکیه با توپخانه مواضع کردها را در این منطقه هدف قرار داده است که آن را در واکنش به حملات کردها به مواضع گروه مسلح الجیش الحر اعلام کرده است که از حمایت ترکیه برخوردار است.

ارتش ترکیه نیروهای نظامی را به مرز با سوریه ارسال کرده است که مجهز به زره‌ووش و بیش از 30 دستگاه تانک هستند، این نیروها به شهر اعزاز اعزام شده‌اند که تحت سیطره شبه نظامیان الجیش الحر است.

بر اساس اطلاعات موجود، هدف ترکیه اخراج گروه‌های کردی از فرودگاه نظامی «منغ» و تامین امنیت اطراف «مارع و اعزاز» در حومه شمالی حلب است، بر اساس طرح ترکیه، گروه‌های مسلح موسوم به سپرفرات که مورد حمایت این کشور هستند، از شهرک‌های «تل رفعت و داره عزه» با پشتیبانی تانک‌های ترکیه برای سیطره بر روستاهای واقع بین اعزاز و تل رفعت حرکت خواهند کرد که این مناطق چند ماه پیش به سیطره گروه‌های کردی درآمده بود.

بر اساس این گزارش، ترکیه ماه جولای آینده با هدف احداث سه پایگاه نظامی در استان اشغالی ادلب وارد این استان خواهد شد که این پایگاه‌ها در شهر جسرالشغور و اطراف شهرک‌های تحت محاصره کفریا و فوعه و در نزدیکی مرزهای اداری استان حامه احداث خواهد شد، استان ادلب در اشغال کامل گروه‌های تروریستی تکفیری به سرکردگی جبهه النصره قرار دارد.

خبر دیگر اینکه آمریکا در ادامه حمایت از گروه‌های مسلح در سوریه در واکنش به اقدام ترکیه در اعزام نیرو و تجهیزات بیشتر به حومه شمالی حلب، نیرو و استحکامات بیشتری برای تقویت گروه‌های کردی ارسال کرد، آمریکا 100 دستگاه کامیون حامل سلاح را از طریق گذرگاه سیمالکا در مرزهای سوریه و عراق برای گروه‌های کردی ارسال کرده است . منابع میدانی از ورود کامیون‌های آمریکایی حامل سلاح به شهر تل ابیض در شمال الرقه و دیدار نظامیان ‌آمریکایی با جنگجویان کردی در این مناطق خبر داده‌اند.

حمله مجدد رژیم صهیونیستی به مواضع ارتش سوریه در قنیطره

ارتش رژیم صهیونیستی بار دیگر مواضع ارتش سوریه را در  استان القنیطره در حمایت از تروریست‌های تکفیری هدف قرار داد.

پهپادهای اسرائیلی دو موضع نیروهای دفاع ملی در شهرک «الصمدانیه  الشرقیه» در حومه جنوبی القنیطره در جنوب سوریه را هدف قرار دادند.

مناطق تماس با گروه‌های تروریستی شاهد درگیری‌ این گروه‌ها با ارتش سوریه در اطراف شهر البعث است که نیروهای ارتش توانستند تمام نقاطی راکه تروریست‌های تکفیری به آن رخنه کرده بودند، از لوث آنها پاکسازی کنند.

همچنین درگیری‌ها در نقطه «الصمدانیه» در جریان است که ارتش رژیم صهیونیستی مواضع ارتش سوریه را در حمایت از تروریست‌ها هدف قرار داده است.

این چهارمین باری است که طی هفته جاری رژیم صهیونیستی به مواضع و نقاط ارتش سوریه و نیروهای یگان الجولان از نیروهای پشتیبان ارتش سوریه حمله می‌کند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی لحظاتی پیش مدعی اصابت یک موشک کاتیوشا به شهرک‌های صهیونیست‌نشین جولان اشغالی شد، بهانه‌ای که این رژیم برای هدف قرار دادن مواضع ارتش و دفاع ملی سوریه در القنیطره و نوار مرزی با جولان اشغالی مطرح می‌کند.
انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *